nauczycielbadacz

nauczanie

14 kroków do asertywności nauczycieli

Nauczanie stało się bardzo stresujące i nieszczęśliwe

Zawód wielu. Słyszałem, że nauczyciele powtarzają, że nauczanie już nie jest zabawne. Stres nauczyciela może wynikać z wielu bodźców, takich jak zmniejszenie zasobów, redukcje finansowe, rosnące oczekiwania, brak uznania i pochwały oraz ograniczone wsparcie rodziców wymagających i toksycznych rodziców, niezdyscyplinowanych i niegrzecznych uczniów oraz bardzo ważnych, nieobsługujących pracowników .

* Toksyczni rodzice mogą zrobić wiele poważnych szkód

Zaufanie i dobre samopoczucie nauczycieli. Z wszystkimi obowiązkami i obowiązkami nauczyciele mają na swoich talerzach, czego nie potrzebują dodatkowych naprężeń i presji wyrządzanych przez toksyczne rodzice, zleceniodawcy i współpracownicy.

* Dzisiaj mamy rodziców chodzących po okolicy, uzbrojonych w najświeższe informacje edukacyjne, które odbierały się podczas oglądania Dateline lub 20/20 lub przeczytania najnowszego artykułu związanego z edukacją z Ladies Home Journal. Z ich nową wiedzą przychodzą do ciebie załadowane na niedźwiedzia. W takim przypadku nie powinieneś mieć kłopotów, jeśli dobrze czytasz w filozofii edukacji, pedagogice i metodologii. Konieczne jest, aby kontynuować naukę w dziedzinie edukacji. Jeśli odwiedzasz lekarza z problemem zdrowotnym, możesz oczekiwać, że będzie on na tyle dobrze poinformowany, aby dobrze i dokładnie odpowiedzieć. Aby być wiarygodnym, lekarze muszą nadążyć za tym, co się dzieje w medycynie. To samo dotyczy nauczycieli. Czytaj, słuchaj kaset, czasopism naukowych itp. Gdy a

Zainteresowany lub trudny rodzic przychodzi do ciebie z pytaniem

Oślepnij ich wiedzą i wiedzą. Nie wahaj się zacytować źródeł i zaoferować im artykuły dotyczące kwestii troski.

JAK ROZWIĄZYWANIE Z MATERIAŁAMI TOKSYCZNYMI / ZASADA / CZŁONKOWIE PERSONELU

Pamiętaj, że nie możesz zmieniać toksycznych rodziców, zleceniodawców lub

Kolegów, ale można nauczyć się radzić sobie z nimi i zneutralizować ich wpływ na twoje życie. Oto kilka skutecznych strategii, aby spróbować.

 1. Zawsze stój na poziomie oczu z kim jesteś

Konfrontacja. Nigdy nie pozwól im stanąć nad tobą, patrząc w dół.

 1. Szanuj osoby toksycznej i zawsze oczekuj szacunku

powrót. Rozliczenie za nic mniej.

 1. Zachowaj spokój. Spokojne, chłodne reakcje na zły werbalny

Zapór może zneutralizować toksyczne doświadczenie.

 1. Słuchaj uważnie.
 2. Nie kłóć się ani nie przerywaj, tylko słuchaj.
 3. Nie oskarżaj ani nie oceniaj, po prostu stwierdzaj, jak się czujesz o sytuacji.
 4. Jeśli toksyczna osoba próbuje werbować Cię werbalnie

Powiedz, & ldquo; Przepraszam, ale nie pozwalam ludziom traktować mnie tak

droga. Być może będziemy mogli kontynuować to, kiedy uspokójesz się. & Rdquo; Wtedy powoli i spokojnie odchodzi.

 1. Kiedy ktoś jest toksyczny dla ciebie, jest tu potężny

Odpowiedzi i jednego, który jest łatwy w obsłudze, ponieważ nie musisz mówić ani słowa. W środku ataku toksycznego ……..

PAUSE …. PRZEGLĄDAJ NA OSOBA, BEZ UCZESTNICTWA …… WSTECZ I chodź na spacer To działa!

 1. Chociaż gniew jest czasami ważną odpowiedzią, musi być

Używane w ostateczności. Gniew zwykle nie osiąga

Cokolwiek z trudnym rodzicem i może faktycznie spowodować dalsze alienacje.

 1. Podaj swoje kwalifikacje na wyświetlaczu. Czy ludzie lubią to przyznać, czy nie, są pod wrażeniem papierowych kwalifikacji. Kiedy wejdziesz do biura lekarskiego, widzisz za biurkiem wszystkie stopnie, dyplomy i dodatkowe zajęcia prowadzone w różnych dziedzinach medycyny itp. Kiedy to zobaczysz, zaczynasz mieć więcej zaufania do wiedzy lekarza. Myślę, że nauczyciele powinni zrobić to samo. Za biurkiem są kopie Twoich stopni, certyfikaty nauczyciela, profesjonalne kursy itp. Zamontowane na ścianie, aby wszyscy mogli zobaczyć.
 2. Podczas rozmowy z trudnym rodzicem nigdy nie siedzieć za biurkiem. Wysuń krzesło zza biurka i umieść go blisko i przed rodzicem. To wysyła silny asertywny komunikat do przesłuchanego. Mówi, „ldquo; Jestem w tej sytuacji pewna siebie. To jest tylko wiadomość, którą chcesz wysłać.
 3. Nigdy nie lekceważ siły potężnego, nieprzyjaznego

Popatrz. Z pewnością oszczędza ci słów i pozwala na to twierdzić

Się z minimalnym ryzykiem. Jeśli ktoś robi lub mówi

Coś, co cię podciąga lub próbuje cię przytłumić, daj im wyraz dezaprobaty, który mówi głośno i wyraźnie: „BACK OFF”.

 1. Selektywna cisza jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów

Zajmowanie się trudnymi ludźmi. Jest łatwy w użyciu i bardzo niski poziom zagrożenia. Kiedy ludzie są trudne, często szukają uwagi i siły. Kiedy odpowiesz ustnie na ich toksyczny atak, dajesz im uwagę i siłę, której chcą. Kiedy używasz selektywnej ciszy, zaprzeczasz im uwagi i siły. W zasadzie ignorujesz ich i nikt nie lubi być ignorowany.

 1. Kiedy jesteś prześladowany przez kolegów z personelu, musisz, w interesie etyki zawodowej, mieć odwagę stawić czoło. Możesz to zrobić słownie twarzą w twarz lub na piśmie. Zachowaj spokój i profesjonalizm. Możesz powiedzieć coś takiego. & Ldquo; Zauważyłem, że masz obawy co do mojego nauczania. Czy to prawda? & Rdquo; Posłuchaj spokojnie i uważnie ich odpowiedzi. Postępuj zgodnie z & ldquo; Być może piszesz swoje obawy. Będę je badał i wróciłam do ciebie z moją pisemną odpowiedzią. „Większa szkoda wyrządzona jest reputacji nauczyciela i dobrego samopoczucia przez kolegę działającego nieprofesjonalnie. Wyzwanie ich.

 PAMIĘTAJ …. Nie masz nic do czynienia z wycieraczką dla każdego.

Ten artykuł jest krótkim fragmentem mojego jednogodzinnego programu audio Coping with Toxic Parents.which zawiera również informacje na temat radzenia sobie z trudnymi dyrektorami i innymi pracownikami.